BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2010-09-09 08:40

Suteiktos paramos apmokestinimas PVM

Į komentarus

Įsivaizduokite, kad Jūs esate įmonė A ir norite pelno nesiekiančiai Organizacijai B, kuri turi paramos gavėjo statusą ir daro visuomenei naudingus darbus, padėti ir prisidėti savo teikiamomis paslaugomis. Pavyzdžiui, Jūs užsiimate interneto svetainių kūrimu ir Organizacijai B pagal paramos sutartį sukuriate interneto svetainę. Savo atliktus darbus (svetainės kūrimo paslauga) įvertinate 1000 Lt. Taigi, pariamete Organizaciją B vienu tūkstančių litų. Tą 1000 Lt padauginate iš dviejų ir dabar jau 2000 Lt suma galite susimažinti savo apmokestinamąjį pelną ir tokiu būdu sumažinti mokėtiną Pelno mokestį (priklausomai nuo taikomo Pelno mokesčio tarifo susidaro 100-300 Lt). Viskas atrodo labai gražu, tačiau mūsų mylima valstybė juk nevengia įkąsti į ranką, kuri ją maitina. Taigi, visas grožis prasideda, jeigu esate PVM mokėtojai. Tokiu atveju privalote nuo suteiktų paslaugų sumos priskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą PVM, kuris sudaro 21%, t.y. sumokėti valstybei 210 Lt. Negana to, kad darote gerus darbus (remiate), bet dar turite ir mokesčius susimokėti.

Tokios paslaugos pagal PVM įstatymo 8 str. vadinamos PVM mokėtojo privačių poreikių tenkinimu, todėl apmokestinamos pagal 8 str. 3 d.

Patiko (23)

Rodyk draugamsKomentarai (3)

  • kažkur girdėjau, kad jei paramos vertė mažesnė nei 200 lt, PVM mokėti nereikia. Kaži kaip būtų, jei tą 1000 lt paramą paskaidytume į 5 dalis (aišku, nepatogu, bet susitaupo (jei susitaupo) 210 lt).

  • na įstatyme neaprašytos tokios ribos.

  • Patikslinsiu. 250 Lt arba 500 Lt ribos dėl PVM taikomos tik tuo atveju, jeigu parama teikiama prekėmis (daiktais), tačiau parama paslaugomis apmokestinama nuo pirmo lito.

Rašyk komentarą